За новиот материјал на Ченгченг

ТРГАЊЕ НА НАЈДОБРИ КВАЛИТЕТ

Жеџијанг Ченгченг нов материјал копродукции, ООД. Се наоѓа во градот Хајнинг, кој е помеѓу Шангај и Хангжу. ChengCheng е една од првите компании кои се занимаваат со производство на Flex & Banner во Кина. Секогаш одејќи напред, ние исто така ја прошируваме нашата деловна област на пазарот за индустриски ткаенини и домашен текстил. Ткаенина со капка бод; ПВЦ флекс банер; ПЕТ банер, метод на подготовка на еколошки обложена ПВЦ ткаенина, ткаенина за чамци на надувување, ПВЦ церада, банер за блокирање, мрежен банер стекнат Национален патент за пронајдок и патент за национален корисен модел. Ченгченг се обврзува на развој и производство на ПВЦ флекс банер, ПВЦ церада, ПВЦ ткаенина за гумени чамци и ткаенина за шиење со капка.

ПРОИЗВОДИ

Ченгченг може да ви обезбеди различни текстилни ткаенини и со нетрпение очекува да воспостави добри долгорочни кооперативни односи со вас.

 • PVC Coated Tarpaulin

  ПВЦ обложена церада

  Име на производ: ПВЦ церада
  Редовна тежина: 350-1100 gsm
  Боја: на залиха жолта, бела, зелена итн. Прилагодената боја исто така е добредојдена.
  Лого: Прилагодено лого
  MOQ: 2000 m
  Место на потекло: Хајнинг, Жеџијанг
  Сертификација: CE, ISO, NQA, SGS
  Пакување: пакување за занаетчиска хартија, пакување со тврди цевки, палета. Според вашето барање.
  Употреба: вреќи, проѕирни кеси, капаци, резервоар за риби, шатор, чамец на надувување, замок на надувување, мембрански покривен покрив, резервоар за масло итн.
  Карактеристики: FR, водоотпорен, лакиран дожд, само-чист, акрилик, PVDF, отпорен на кинење UV отпорен, против студ, антибактериски итн.
  Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, FCA, DEQ, DDP, DDU, Експресна испорака;
  Прифатена валута за плаќање: USD, EUR, CNY;

 • PVC Coated Tarpaulin

  ПВЦ обложена церада

  Име на производ: ПВЦ церада
  Редовна тежина: 350-1100 gsm
  Боја: на залиха жолта, бела, зелена итн. Прилагодената боја исто така е добредојдена.
  Лого: Прилагодено лого
  MOQ: 2000 m
  Место на потекло: Хајнинг, Жеџијанг
  Сертификација: CE, ISO, NQA, SGS
  Пакување: пакување за занаетчиска хартија, пакување со тврди цевки, палета. Според вашето барање.
  Употреба: вреќи, проѕирни кеси, капаци, резервоар за риби, шатор, чамец на надувување, замок на надувување, мембрански покривен покрив, резервоар за масло итн.
  Карактеристики: FR, водоотпорен, лакиран дожд, само-чист, акрилик, PVDF, отпорен на кинење UV отпорен, против студ, антибактериски итн.
  Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, FCA, DEQ, DDP, DDU, Експресна испорака;
  Прифатена валута за плаќање: USD, EUR, CNY;

 • PVC Coated Tarpaulin

  ПВЦ обложена церада

  Име на производ: ПВЦ церада
  Редовна тежина: 350-1100 gsm
  Боја: на залиха жолта, бела, зелена итн. Прилагодената боја исто така е добредојдена.
  Лого: Прилагодено лого
  MOQ: 2000 m
  Место на потекло: Хајнинг, Жеџијанг
  Сертификација: CE, ISO, NQA, SGS
  Пакување: пакување за занаетчиска хартија, пакување со тврди цевки, палета. Според вашето барање.
  Употреба: вреќи, проѕирни кеси, капаци, резервоар за риби, шатор, чамец на надувување, замок на надувување, мембрански покривен покрив, резервоар за масло итн.
  Карактеристики: FR, водоотпорен, лакиран дожд, само-чист, акрилик, PVDF, отпорен на кинење UV отпорен, против студ, антибактериски итн.
  Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, FCA, DEQ, DDP, DDU, Експресна испорака;
  Прифатена валута за плаќање: USD, EUR, CNY;

 • PVC Coated Canvas

  ПВЦ обложено платно

  Име на производ: ПВЦ церада
  Редовна тежина: 350-1100 gsm
  Боја: на залиха жолта, бела, зелена итн. Прилагодената боја исто така е добредојдена.
  Лого: Прилагодено лого
  MOQ: 2000 m
  Место на потекло: Хајнинг, Жеџијанг
  Сертификација: CE, ISO, NQA, SGS
  Пакување: пакување за занаетчиска хартија, пакување со тврди цевки, палета. Според вашето барање.
  Употреба: вреќи, проѕирни кеси, капаци, резервоар за риби, шатор, чамец на надувување, замок на надувување, мембрански покривен покрив, резервоар за масло итн.
  Карактеристики: FR, водоотпорен, лакиран дожд, само-чист, акрилик, PVDF, отпорен на кинење UV отпорен, против студ, антибактериски итн.
  Прифатени услови за испорака: FOB, CFR, CIF, EXW, FAS, FCA, DEQ, DDP, DDU, Експресна испорака;
  Прифатена валута за плаќање: USD, EUR, CNY;

+8613429408150